Recepty na ľadové čaje

Milujete chuť pravého čaju a nechcete sa jej vzdať ani počas horúčav, keď hľadáte skôr osvieženie ako zahriatie? Vyskúšajte si z vášho obľúbeného Popradského čaju urobiť domácu limonádu, ktorá schladí a zároveň neodolateľne chutí. Máte chuť na niečo mrazivejšie? Z čaju si tiež môžete pripraviť skvelé nanuky. Inšpirujte sa pri príprave osviežujúcich nanukov a nápojov (nielen) na leto našimi receptami na poctivé čajové pochúťky.
Ľadový zelený čaj

Ľadový zelený čaj

Zelený čaj sa v krajinách Ďalekého východu pije už tisícky rokov. Nečudo, veď pravidelná konzumácia zeleného čaju prospieva organizmu, čistí ho a odvodňuje a navyše je zdravý tento nápoj plný antioxidantov. Výborne chutí aj v ľadovej verzii spoločne s osviežujúcim ovocím.

Ľadový čierny čaj

Ľadový čierny čaj

Čierny čaj sa do Európy začal dovážať oveľa neskôr ako zelený (v 17. storočí). V Anglicku ho spočiatku volali „tajomný nápojom z Orientu“ a dnes sa pije na celom svete. Má výborné účinky pri tráviacich ťažkostiach a zlepšuje náladu. Vychladený perfektne poslúži ako náhrada kávy.

Ľadový ovocný čaj

Ľadový ovocný čaj

Ovocné čaje sú ideálne pre každého, pretože neobsahujú kofeín. Môžu si ich preto dovoliť aj malé deti alebo tehotné ženy. V ovocných čajoch sa snúbi sladká chuť ovocia s harmonizujúcim účinkom čaju. Sú veľmi obľúbenou surovinou na prípravu domáceho ľadového čaju. Pri výbere príchute máte prakticky neobmedzené možnosti.

Domáce jahodovo-višňové nanuky

Domáce jahodovo-višňové nanuky

Prinášame vám recept na jednoduché a zdravé domáce nanuky, na ktorých si v letných mesiacoch môžu pochutnať nielen deti.