Liečivé recepty starej mamy

Staré mamy už odjakživa vedeli, ako si pomôcť pri rôznych zdravotných ťažkostiach prírodnou cestou. Pomocou byliniek vedeli uľaviť pri zdravotných problémoch a navrátiť tak človeku duševnú i fyzickú pohodu. Rady a informácie na tejto stránke sú len všeobecné, nenahrádzajú rady skutočného lekára. Zároveň je vhodné použitie liečivých rastlín odkonzultovať so svojím lekárom.
Čaj pre ženy

Čaj pre ženy

Už odjakživa sa ženy usilovali prísť na spôsob, ako si pomôcť a uľaviť pri problémoch so ženským ústrojenstvom. Príroda to aj v tejto situácii vymyslela svojsky a nechala vyrásť bylinky, ktoré majú tie správne účinky.

Čaj na žalúdok

Čaj na žalúdok

Už v minulosti sa ľudia usilovali nájsť spôsob, ako si uľaviť pri kŕčoch v žalúdku. Priaznivý účinok bylín na žalúdok je využívaný dodnes.

Čaj na odvodnenie

Čaj na odvodnenie

Aj keď sa snažíme telo odvodniť, neupierajme mu dostatok tekutín! Najvhodnejšia je čistá voda, bylinkové čaje, minerálky či iné nesladené nápoje.

Čaj na kašeľ a priedušky

Čaj na kašeľ a priedušky

Nazýva sa pomarančový zázrak starej mamy - dôkladne umyjeme pomaranč a nakrájame aj so šupkou. Posypeme lyžicou cukru, zalejeme pol litrom horúcej vody a necháme lúhovať. Čakáme, kým zmes postupne chladne. Keď už pomaranče udržíme v ruke, vytlačíme z nich do pohárika šťavu, ktorú pijeme vlažnú.

Čaj na žlčník

Čaj na žlčník

Na žlčník je dobrá čierna redkvička – 3 lyžičky denne a prasličkový čaj. Na pečeň zasa olej s citrónom nalačno po 1 lyžičke.

Čaj na chudnutie

Čaj na chudnutie

Najmä ženy sa už stáročia snažia pomocou prírodných prostriedkov získať štíhlejšiu líniu a urýchliť tak spaľovanie nadbytočných tukov.