Baliarne Obchodu, a.s. Poprad

Naša firma, Baliarne Obchodu, a.s. Poprad, si dlhoročne udržiava pozíciu najväčšieho domáceho dodávateľa kávy a čaju na slovenskom trhu. V súčasnosti disponujeme najmodernejšími technológiami a výrobnými zariadeniami na ich spracovanie.

História firmy

S Popradom sa história praženia kávy a spracovania čaju spája už od roku 1955, keď tu vznikli Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu. V tom čase celá ich výroba bola sústredená do dvoch garáží, v ktorých pracovalo šesť zamestnancov. V rokoch 1958 až 1962 vyrástol v Poprade nový závod s výrobnou kapacitou až 450 ton kávy ročne.

Nová éra pre popradské baliarne sa začala písať v roku 1994, keď sa zmenili vlastnícke vzťahy a podnik prešiel do súkromných rúk. Vznikla zamestnanecká akciová spoločnosť. O päť rokov neskôr sa firma opäť rozrástla a k popradskému podniku pribudol nový produkčný závod v Spišskej Belej.

Dnes sú Baliarne obchodu Poprad najväčším spracovateľom kávy a čaju na Slovensku.

História firmy
História firmy

Vývoj firmy

História firmy
História firmy

1955

Založené ako Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu, začiatky činnosti v dvoch garážach so šiestimi zamestnancami.

1994

Začatie predaja ovocných čajov ako prvá firma na Slovensku (prvé príchute višňa a jahoda).

1994

Prechod do súkromného vlastníctva - zriadenie zamestnanecká akciová spoločnosť.

1999

Postavenie nového produkčného závodu v Spišskej Belej.

2005

Získanie certifikátov ISO.

2008

Najväčší spracovateľ kávy na Slovensku s trhovým podielom v prémiu 63 % a najväčší spracovateľ čaju s trhovým podielom až do 45 %.

2009

Redizajn loga popradský.

2011

Prvá televízna kampaň na popradský čaj.

Firma dnes

V súčasnosti má firma dve výrobné prevádzky. Poprad sa stal centrom spracovania kávy, čierneho čaju a zároveň administratívnou základňou celého podniku. V Spišskej Belej, ktorá sa nachádza 26 km od Popradu, sa nachádzajú sklady všetkých surovín a spracúvajú sa ovocné čaje.

Od roku 2005 je spoločnosť držiteľom certifikátov, ktoré sú zárukou vynikajúcej kvality výrobkov - EN ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 a EN ISO 9001:2015.
Naša Politika integrovaného manažérskeho systému.

Firma dnes

Snažíme sa svoju prácu robiť najlepšie ako vieme. Poteší nás, ak sa od vás dozvieme, ako vám chutí náš čaj a káva. Budeme radi za každý váš názor a milý postreh. Napíšte nám na náš e-mail, a to aj v prípade, ak ste boli s niečím nespokojní. Chceme totiž, aby vám naše produkty prinášali radosť a pôžitok.

Baliarne Obchodu, a.s. Poprad
Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!