Popraské - najväčší e-shop na kávu a čaj

Baliarne Obchodu, a.s. Poprad

História firmy

S Popradom sa história praženia kávy a spracovania čaju spája už od roku 1955, keď tu vznikli Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu. V tom čase celá ich výroba bola sústredená do dvoch garáží, v ktorých pracovalo šesť zamestnancov. V rokoch 1958 až 1962 vyrástol v Poprade nový závod s výrobnou kapacitou až 450 ton kávy ročne. Nová éra pre popradské baliarne sa začala písať v roku 1994, keď sa zmenili vlastnícke vzťahy a podnik prešiel do súkromných rúk. Vznikla zamestnanecká akciová spoločnosť. O päť rokov neskôr sa firma opäť rozrástla a k popradskému podniku pribudol nový produkčný závod v Spišskej Belej. Dnes sú Baliarne obchodu Poprad najväčším spracovateľom kávy a čaju na Slovensku.

História firmy
História firmy
História firmy

Firma dnes

Firma v súčasnosti
Firma v súčasnosti

V súčasnosti má firma dve výrobné prevádzky. Poprad sa stal centrom spracovania kávy, čierneho čaju a zároveň administratívnou základňou celého podniku. V Spišskej Belej, ktorá sa nachádza 26 km od Popradu, sa nachádzajú sklady všetkých surovín a spracúvajú sa ovocné čaje. Od roku 2005 je spoločnosť držiteľom certifikátov, ktoré sú zárukou vynikajúcej kvality výrobkov - EN ISO 14001:2015, BS OHSAS 18001:2007 a EN ISO 9001:2015.
Politika integrovaného manažérskeho systému.

Snažíme sa svoju prácu robiť najlepšie ako vieme. Poteší nás, ak sa od vás dozvieme, ako vám chutí náš čaj a káva. Budeme radi za každý váš názor a milý postreh. Napíšte nám na náš e-mail, a to aj v prípade, ak ste boli s niečím nespokojní. Chceme totiž, aby vám naše produkty prinášali radosť a pôžitok.