Decaffeine coffee – B.O.P. pražiareň
Ethiopia Djimmah 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 52 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Etiópia sa považuje za pravlasť kávovníkov. Najznámejšia legenda hovorí, že povzbudivú silu kávových zŕn objavil pastier kôz. Všimol si, že po zjedení červených bobúľ z neďalekého kríka sú jeho kozy plné energie. Názov káva je zase údajne odvodený od oblasti Kaffa, kde doteraz rastú divoké kávovníky. Je preto možné, že sa môžeme tešiť na objavenie ďalších nových kávových odrôd.

Etiópska káva je známa svojou rozmanitosťou. Pestuje sa v nej iba arabika a hovorí sa, že každá dedina má svoju vlastnú odrodu kávy. Všetky variety sa navyše vyznačujú vysokou kvalitou. Celý obchod s kávou sa sústreďuje v hlavnom meste Addis Abeba.

Väčšina produkcie pochádza od drobných farmárov, pričom štát dohliada na to, aby boli za svoju prácu férovo zaplatení. Naša káva pochádza z oblasti Djimmah. V tejto lokalite rastú kávovníky v nadmorskej výške okolo 1 300 až 1 800 m n. m. Decaffeine coffee – Ethiopia Djimmah je z odrody Heirloom a zrnká sú od šupky oddelené suchým spracovaním. Táto varieta však nie je odrodou v pravom slova zmysle. Pojmom Heirloom sa označujú všetky pôvodné divokorastúce odrody, ktoré ešte nie sú geneticky preskúmané. Odhaduje sa, že ich je v Etiópii niečo cez 10 000 až 15 000.

Chuť našej bezkofeínovej kávy Ethiopia Djimmah je mimoriadne vyvážená a je takmer na nerozoznanie od bežnej kávy. Upražili sme ju na espresso, preto má výrazné telo a príjemnú aciditu. Viac o pražení kávy sa dozviete v našom blogu.

Oblasť Etiópia
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Decaffeine coffee
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Etiópia
Krajina pôvodu
Etiópia

Najnovšie z blogu

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

23. apríl 2024 Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Zachutil vám banánový chlieb a hľadáte podobný typ sladkej dobroty? Inšpirujte sa naším receptom na chutné orieškovo-čokoládové mini chlebíky, ktoré si zamilujete.

22. apríl 2024 Recept na svieži rebarborový sirup

Recept na svieži rebarborový sirup

Rebarbora je nenápadná rastlina, ktorá je však pre naše telo veľmi prospešná. Obsahuje totiž veľké množstvo minerálov a vitamínov. Jej silu poznali aj naše staré mamy, preto ju veľmi radi pridávali do rôznych múčnikov.

9. apríl 2024 Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Pripravte si nadýchané lievance z celozrnnej múky, ktorých jemne orieškovú chuť dopĺňa lahodný a povzbudzujúci mocha sirup.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!