Espresso Blend No.1 – B.O.P. pražiareň
(250 g)


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Espresso zmes vytvorená z troch druhov single origin káv. Blend No. 1 je espresso s príjemnou aciditou, ktorá nepreráža a vďaka čomu je káva mimoriadne harmonická a lahodná. Kávu pražíme na espresso, na čo sa aj najviac v príprave hodí.

40 % tejto zmesi predstavuje káva Mexico. Kávovník bol do tejto krajiny dovezený koncom 18. storočia z Antíl. Mexiko sa zameriava najmä na pestovanie odrody Arabiky. Naša káva je z odrody Coatepec a pestuje sa v nadmorskej výške približne 700 až 1000 m n. m. a pestuje sa v oblasti Chiapas.

Druhou zastúpenou kávou je špecialita, ktorú predstavuje Columbia Excelso. Kolumbia patrí medzi najviac rešpektované krajiny v pestovaní kvalitnej kávy. Podnebie na pestovanie kávovníka je mimoriadne vhodné, vďaka dostatku vlahy, ktorá je v oblasti pohoria Andy. Naša káva pochádza z lokality blízkosti mesta Medellin, pričom ju tvorí odroda Castillo a Caturra. Pestuje sa v nadmorskej výške približne 1200 až 1800 m n.m..

Poslednou kávou v našej zmesi Blend No. 1 je top káva z Tanzánie, ktorá dodáva celej zmesi ideálne ovocné tóny. Kávovník v Tanzánii sa pestuje v tejto africkej krajine už od 16. storočia, takže má v tom bohaté skúsenosti. Kávovníky rastú vo vysokej nadmorskej výške okolo 1700 m n.m., pričom rastú v úrodnej vulkanickej pôde. Naša káva pochádza z odrôd Bourbon a Kent.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť 40% Mexiko / 40% Kolumbia / 20% Tanzánia
Spracovanie washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Mexiko / Kolumbia / Tanzánia
Krajina pôvodu
Mexiko / Kolumbia / Tanzánia

Najnovšie z blogu

11. jún 2024 Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Kávová granola je nielen pre milovníkov kávy, ale aj pre tých, ktorí túžia po sladkom začiatku dňa. Neváhajte a pridajte do svojho jedálnička nový recept, ktorým dodáte svojim raňajkám nový nádych.

11. jún 2024 Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Príprava domáceho kávového likéru je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vlastný lahodný nápoj, ktorý môžete podávať pri rôznych príležitostiach či ho darovať ako originálny darček. Ponúkame vám osvedčený recept, ktorý hravo zvládnete.

5. jún 2024 Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Espresso tonic je osviežujúci nápoj, ktorý spája intenzívnu chuť kávy s bublinkovou sviežosťou toniku. Táto nezvyčajná kombinácia vytvára zaujímavý chuťový zážitok, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť aj doma? Inšpirujte sa naším jednoduchým receptom.

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!