Single origin – B.O.P. pražiareň
Espresso Special roast 250 g


7,40 € 29,60 €/kg 6,1667 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 8 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Našu najlepšiu espresso zmes tvoríme z troch single origin káv B.O.P. SPECIAL ROAST je pre tých, ktorí majú radi dokonalé, harmonické espresso s vyváženým telom a s príjemnou ovocnou aciditou. B.O.P. SPECIAL ROAST je z našej edície káv B.O.P. Pražiarne vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu kávy. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja.

Až 60% tejto zmesi predstavuje káva Keňa. Práve túto kávu si mimoriadne ceníme, keďže jej kvalita vyzdvihne akékoľvek espresso do nových rozmerov. Keňa je producentom tých najlepších káv a tá naša pochádza z mierne vlhkého podnebia z oblasti pohoria Mount Kenya. Arabika z tejto oblasti je najčastejšie odroda SL34, Ruiru 11 či Batian, pričom sa pestuje v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n.m.. Našu espresso zmes ďalej dopĺňa 20 % káva India Plantation, ktorú sme pridali zámerne, a to z jasného dôvodu. Indická káva má výrazné, mierne korenisté telo, ktoré obohatí celkovú chuť. Naša indická káva sa pestuje v oblasti štátu Karnataka, pričom ju tvoria odrody Kent a Katimor. Pestuje sa v nadmorskej výške 700 až 1200 m n.m.. Poslednou kávou v rade je etiópska káva, ktorú pridávame len do hodnotných zmesí. Etiópia je známa tým, že dnes vo svete kávy predstavuje jednu z najlepších oblastí, pričom stále potvrdzuje svoje perspektívu. Naša káva sa pestuje v nadmorskej výške 1200 m n.m. a pochádza z oblasti Djimmah, pričom je tvorená iba odrodou Heirloom.

Celkový výsledok je, že zmes B.O.P. SPECIAL ROAST môžeme právom osloviť moderným espressom, ktoré poteší každého milovníka dobrej kávy.

Je lahodná, zaujímavá, plná v chuti a dá sa dobre pripraviť aj v automatickom kávovare.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Keňa / India / Etiópia
Spracovanie natural + washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Keňa, India, Etiópia
Krajina pôvodu
Keňa, India, Etiópia

Najnovšie z blogu

14. september 2023 Recept na lahodný bazový džem z plodov

Recept na lahodný bazový džem z plodov

Voňavé kvety bazy čiernej sa s veľkou obľubou používajú na prípravu sirupov. Vedeli ste však, že okrem kvetov z nej viete použiť aj jej plody?

5. september 2023 Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Ak ste boli na výlete vo Veľkej Británii, určite ste sa stretli so zvykom pitia čaju o piatej. Ak nie, minimálne ste už o ňom počuli. Chceli by ste si takýto čajový „dýchánek“ pripraviť aj doma?

15. august 2023 Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva patrí medzi to najlepšie, čo nám kávový svet ponúka. Existovať môže len vďaka odhodlaniu farmárov, pražičov a baristov, pre ktorých je jej kvalita najvyššou prioritou.

10. august 2023 Recept na domáci višňový sirup

Recept na domáci višňový sirup

Hoci višne nie sú také populárne ako čerešne, takisto obsahujú veľa prospešných látok, pre ktoré by ste ich nemali zavrhnúť. Napríklad vitamín A, C či dokonca melatonín.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 20 € (Akcia platí do 9.10.2023)

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!