SOB Single origin blend – B.O.P. pražiareň
Espresso Special roast 250g


7,40 € 29,60 €/kg 6,1667 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 13 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Našu najlepšiu espresso zmes tvoríme z troch single origin káv B.O.P. SPECIAL ROAST je pre tých, ktorí majú radi dokonalé, harmonické espresso s vyváženým telom a s príjemnou ovocnou aciditou. B.O.P. SPECIAL ROAST je z našej edície káv B.O.P. Pražiarne vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu kávy. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja.

Až 60% tejto zmesi predstavuje káva Keňa. Práve túto kávu si mimoriadne ceníme, keďže jej kvalita vyzdvihne akékoľvek espresso do nových rozmerov. Keňa je producentom tých najlepších káv a tá naša pochádza z mierne vlhkého podnebia z oblasti pohoria Mount Kenya. Arabika z tejto oblasti je najčastejšie odroda SL34, Ruiru 11 či Batian, pričom sa pestuje v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n.m.. Našu espresso zmes ďalej dopĺňa 20 % káva India Plantation, ktorú sme pridali zámerne, a to z jasného dôvodu. Indická káva má výrazné, mierne korenisté telo, ktoré obohatí celkovú chuť. Naša indická káva sa pestuje v oblasti štátu Karnataka, pričom ju tvoria odrody Kent a Katimor. Pestuje sa v nadmorskej výške 700 až 1200 m n.m.. Poslednou kávou v rade je etiópska káva, ktorú pridávame len do hodnotných zmesí. Etiópia je známa tým, že dnes vo svete kávy predstavuje jednu z najlepších oblastí, pričom stále potvrdzuje svoje perspektívu. Naša káva sa pestuje v nadmorskej výške 1200 m n.m. a pochádza z oblasti Djimmah, pričom je tvorená iba odrodou Heirloom.

Celkový výsledok je, že zmes B.O.P. SPECIAL ROAST môžeme právom osloviť moderným espressom, ktoré poteší každého milovníka dobrej kávy.

Je lahodná, zaujímavá, plná v chuti a dá sa dobre pripraviť aj v automatickom kávovare.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Keňa / India / Etiópia
Spracovanie natural + washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Keňa / India / Etiópia
Krajina pôvodu
Keňa / India / Etiópia

Najnovšie z blogu

13. február 2024 Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Či ste sa rozhodli nejesť živočíšne výrobky z vlastného presvedčenia, alebo pre niektoré potravinové alergie, nemusíte sa vzdávať obľúbených tradičných maškŕt. Vyskúšajte náš recept na vegánske tiramisu, ktoré vás prekvapí svojou jedinečnou chuťou.

31. január 2024 Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Pred 10. rokmi zažila zelená káva svoj najväčší rozmach a odvtedy o nej ako o zázraku na chudnutie počujeme stále. Prečítajte si v našom článku, čo je zelená káva a aké látky obsahuje. Je pre nás naozaj taká dobrá?

30. január 2024 Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Nádchovník sa stáva pre svoju nenáročnosť čoraz obľúbenejšiou liečivou rastlinou. Prečítajte si náš článok a zistite, aké benefity nám prináša, čo obsahuje, alebo ako sa pestuje. Okrem toho sa môžete inšpirovať aj jednoduchým receptom na chutný čaj z nádchovníka, ktorý je nenáročný na prípravu.

16. január 2024 Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Obsah kofeínu nie je to jediné, na čo by ste pri káve mali dávať pozor. Prečítajte si náš článok a zistite, čo robiť, aby ste si udržali vašu kávu čerstvú čo najdlhšie.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!