SUMMER Espresso – B.O.P. pražiareň
250 g


7,90 € 31,60 €/kg 6,5833 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Konečne je tu leto. Obdobie tepla, dovoleniek, prázdnin a hlavne obdobie dobrej kávy. Na oslavu tohto času sme pripravili limitovanú edíciu SUMMER BLEND, ktorú budeme predávať len počas letných mesiacov. Je to naša prvá zmes, kde kombinujeme 4 kávy, pretože káva aj leto sú pestré. Taktiež je táto zmes výnimočná v tom, že v tejto zmesi sa nachádza to najlepšie zo sveta káv. Summer Blend je z veľkej miery tvorená kávami z východnej Afriky. Nájdete v nej to najlepšie z kávového sveta: Keňa, Etiópia, Tanzánia a Kolumbia.

25% Summer Blendu tvorí káva Keňa, ktorú si veľmi ceníme. Pestuje v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n. m.. Keňské kávy sú určite jedny z najlepších na svete. Najčastejšie pestované odrody SL34, Ruiru 11 a Batian sú zbierané malými farmármi z miestnej komunity.

Ďalších 25% kávy tvorí Etiópia, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1200 m n. m. v oblasti Djimmah. Etiópia pestuje výnimočné kávy, ktorých kvalita dokáže byt mimoriadna. Najčastejšie pestované druhy kávovníka sú Lumu a Bebeka.

Summer Blend dopĺňa 25% káva z Tanzánie, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1700 m n. m.. Naša káva sa pestuje v oblasti pohoria Kilimandžáro a zrná sú spracované mokrou cestou. Najčastejšie pestovaný druh je kávovník Bourbon a Kent.

Zvyšných 25% našej zmesi Summer Blend tvorí Kolumbijská káva, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1500 – 1800 m n. m.. Naša káva pochádza z oblasti pohoria Ánd, kde má vhodné podmienky pre svoj rast. Najčastejšie odrody sú kávovníky Castillo a Caturra.

Summer Blend pražíme na espresso. Káva je v šálke lahodná, chuťovo pestrá a plná s bohatými ovocnými tónmi. Je to mimoriadna káva, ktorá sa hodí na akýkoľvek letný deň.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia
Spracovanie Natural / washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar, moka kávovar a french press.
Keňa, Etiópia, Tanzánia, Kolumbia
Krajina pôvodu
Keňa, Etiópia, Tanzánia, Kolumbia

Najnovšie z blogu

14. september 2023 Recept na lahodný bazový džem z plodov

Recept na lahodný bazový džem z plodov

Voňavé kvety bazy čiernej sa s veľkou obľubou používajú na prípravu sirupov. Vedeli ste však, že okrem kvetov z nej viete použiť aj jej plody?

5. september 2023 Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Ak ste boli na výlete vo Veľkej Británii, určite ste sa stretli so zvykom pitia čaju o piatej. Ak nie, minimálne ste už o ňom počuli. Chceli by ste si takýto čajový „dýchánek“ pripraviť aj doma?

15. august 2023 Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva patrí medzi to najlepšie, čo nám kávový svet ponúka. Existovať môže len vďaka odhodlaniu farmárov, pražičov a baristov, pre ktorých je jej kvalita najvyššou prioritou.

10. august 2023 Recept na domáci višňový sirup

Recept na domáci višňový sirup

Hoci višne nie sú také populárne ako čerešne, takisto obsahujú veľa prospešných látok, pre ktoré by ste ich nemali zavrhnúť. Napríklad vitamín A, C či dokonca melatonín.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 20 € (Akcia platí do 9.10.2023)

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!