SUMMER Espresso – B.O.P. pražiareň
250 g


7,90 € 31,60 €/kg 6,5833 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Konečne je tu leto. Obdobie tepla, dovoleniek, prázdnin a hlavne obdobie dobrej kávy. Na oslavu tohto času sme pripravili limitovanú edíciu SUMMER BLEND, ktorú budeme predávať len počas letných mesiacov. Je to naša prvá zmes, kde kombinujeme 4 kávy, pretože káva aj leto sú pestré. Taktiež je táto zmes výnimočná v tom, že v tejto zmesi sa nachádza to najlepšie zo sveta káv. Summer Blend je z veľkej miery tvorená kávami z východnej Afriky. Nájdete v nej to najlepšie z kávového sveta: Keňa, Etiópia, Tanzánia a Kolumbia.

25% Summer Blendu tvorí káva Keňa, ktorú si veľmi ceníme. Pestuje v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n. m.. Keňské kávy sú určite jedny z najlepších na svete. Najčastejšie pestované odrody SL34, Ruiru 11 a Batian sú zbierané malými farmármi z miestnej komunity.

Ďalších 25% kávy tvorí Etiópia, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1200 m n. m. v oblasti Djimmah. Etiópia pestuje výnimočné kávy, ktorých kvalita dokáže byt mimoriadna. Najčastejšie pestované druhy kávovníka sú Lumu a Bebeka.

Summer Blend dopĺňa 25% káva z Tanzánie, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1700 m n. m.. Naša káva sa pestuje v oblasti pohoria Kilimandžáro a zrná sú spracované mokrou cestou. Najčastejšie pestovaný druh je kávovník Bourbon a Kent.

Zvyšných 25% našej zmesi Summer Blend tvorí Kolumbijská káva, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1500 – 1800 m n. m.. Naša káva pochádza z oblasti pohoria Ánd, kde má vhodné podmienky pre svoj rast. Najčastejšie odrody sú kávovníky Castillo a Caturra.

Summer Blend pražíme na espresso. Káva je v šálke lahodná, chuťovo pestrá a plná s bohatými ovocnými tónmi. Je to mimoriadna káva, ktorá sa hodí na akýkoľvek letný deň.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia
Spracovanie Natural / washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar, moka kávovar a french press.
Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia
Krajina pôvodu
Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia

Najnovšie z blogu

11. jún 2024 Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Kávová granola je nielen pre milovníkov kávy, ale aj pre tých, ktorí túžia po sladkom začiatku dňa. Neváhajte a pridajte do svojho jedálnička nový recept, ktorým dodáte svojim raňajkám nový nádych.

11. jún 2024 Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Príprava domáceho kávového likéru je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vlastný lahodný nápoj, ktorý môžete podávať pri rôznych príležitostiach či ho darovať ako originálny darček. Ponúkame vám osvedčený recept, ktorý hravo zvládnete.

5. jún 2024 Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Espresso tonic je osviežujúci nápoj, ktorý spája intenzívnu chuť kávy s bublinkovou sviežosťou toniku. Táto nezvyčajná kombinácia vytvára zaujímavý chuťový zážitok, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť aj doma? Inšpirujte sa naším jednoduchým receptom.

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!