SUMMER Espresso – B.O.P. pražiareň
250 g


7,90 € 31,60 €/kg 6,5833 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Konečne je tu leto. Obdobie tepla, dovoleniek, prázdnin a hlavne obdobie dobrej kávy. Na oslavu tohto času sme pripravili limitovanú edíciu SUMMER BLEND, ktorú budeme predávať len počas letných mesiacov. Je to naša prvá zmes, kde kombinujeme 4 kávy, pretože káva aj leto sú pestré. Taktiež je táto zmes výnimočná v tom, že v tejto zmesi sa nachádza to najlepšie zo sveta káv. Summer Blend je z veľkej miery tvorená kávami z východnej Afriky. Nájdete v nej to najlepšie z kávového sveta: Keňa, Etiópia, Tanzánia a Kolumbia.

25% Summer Blendu tvorí káva Keňa, ktorú si veľmi ceníme. Pestuje v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n. m.. Keňské kávy sú určite jedny z najlepších na svete. Najčastejšie pestované odrody SL34, Ruiru 11 a Batian sú zbierané malými farmármi z miestnej komunity.

Ďalších 25% kávy tvorí Etiópia, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1200 m n. m. v oblasti Djimmah. Etiópia pestuje výnimočné kávy, ktorých kvalita dokáže byt mimoriadna. Najčastejšie pestované druhy kávovníka sú Lumu a Bebeka.

Summer Blend dopĺňa 25% káva z Tanzánie, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1700 m n. m.. Naša káva sa pestuje v oblasti pohoria Kilimandžáro a zrná sú spracované mokrou cestou. Najčastejšie pestovaný druh je kávovník Bourbon a Kent.

Zvyšných 25% našej zmesi Summer Blend tvorí Kolumbijská káva, ktorá sa pestuje v nadmorskej výške okolo 1500 – 1800 m n. m.. Naša káva pochádza z oblasti pohoria Ánd, kde má vhodné podmienky pre svoj rast. Najčastejšie odrody sú kávovníky Castillo a Caturra.

Summer Blend pražíme na espresso. Káva je v šálke lahodná, chuťovo pestrá a plná s bohatými ovocnými tónmi. Je to mimoriadna káva, ktorá sa hodí na akýkoľvek letný deň.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia
Spracovanie Natural / washed
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar, moka kávovar a french press.
Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia
Krajina pôvodu
Keňa / Etiópia / Tanzánia / Kolumbia

Najnovšie z blogu

13. február 2024 Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Či ste sa rozhodli nejesť živočíšne výrobky z vlastného presvedčenia, alebo pre niektoré potravinové alergie, nemusíte sa vzdávať obľúbených tradičných maškŕt. Vyskúšajte náš recept na vegánske tiramisu, ktoré vás prekvapí svojou jedinečnou chuťou.

31. január 2024 Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Pred 10. rokmi zažila zelená káva svoj najväčší rozmach a odvtedy o nej ako o zázraku na chudnutie počujeme stále. Prečítajte si v našom článku, čo je zelená káva a aké látky obsahuje. Je pre nás naozaj taká dobrá?

30. január 2024 Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Nádchovník sa stáva pre svoju nenáročnosť čoraz obľúbenejšiou liečivou rastlinou. Prečítajte si náš článok a zistite, aké benefity nám prináša, čo obsahuje, alebo ako sa pestuje. Okrem toho sa môžete inšpirovať aj jednoduchým receptom na chutný čaj z nádchovníka, ktorý je nenáročný na prípravu.

16. január 2024 Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Obsah kofeínu nie je to jediné, na čo by ste pri káve mali dávať pozor. Prečítajte si náš článok a zistite, čo robiť, aby ste si udržali vašu kávu čerstvú čo najdlhšie.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!