Single origin – B.O.P. pražiareň
Tanzania AA SOUTH 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: dostupná už 24.07.2024
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Tanzania AA South je spracovaná mokrou cestou a väčšie zrná sú krásne rovnomerné. V chuti má jemné ovocné tóny a lahodné čokoládové zakončenie. Je ľahká a jasná vo vôni so stredným telom.

Tanzánia patrí v Afrike medzi štyroch najväčších producentov kávy. Väčšina kávových plantáží sa nachádza na svahoch pohorí Kilimandžára a Mount Meru v severnej oblasti krajiny. Tieto regióny sú známe svojou vulkanickou pôdou bohatou na živiny, vďaka čomu poskytuje ideálne podmienky na pestovanie kávy.

Začiatky pestovania kávovníka siahajú až do 16. storočia. Legenda hovorí, že už v tomto období v kmeni Haya varili na povzbudenie s rôznymi bylinkami nepražené kávové zrnká, ktoré potom denne žuvali. Okrem toho kávu používali ako platidlo a jej pestovanie bolo prísne kontrolované kmeňovými vodcami. V súčasnosti až 85 % celej produkcie zabezpečujú drobní farmári. Mnohí z nich sú sústredení v miestnych družstvách. Aj naša káva je kontrolovaná združením Kilimanjaro Native Cooperative Union, ktoré dohliada na kvalitu. Zabezpečuje tiež férový predaj, aby farmári dostali za svoju prácu spravodlivo zaplatené.

Tanzánia AA South je pestovaná v tieňoch banánových listov na svahoch Kilimandžára a vrchu Meru, neďaleko hraníc s Keňou. Podobne ako Kolumbia, aj Tanzánia sa vytvorila na triedenie a označovanie veľkostí zŕn vlastný systém. AA označuje najväčšie vypestované zrná. Naša káva pochádza z kávovníkov odrody Bourbon a Kent, ktoré sú pestované vo výživnej vulkanickej pôde vo výške okolo 1 700 m n. m. Zaujíma vás, ako pražíme kávu? Prečítajte si náš blog.

Oblasť Tanzánia
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Tanzánia
Krajina pôvodu
Tanzánia

Najnovšie z blogu

22. júl 2024 Batch brew: Prekvapkávaná káva v modernom šate

Batch brew: Prekvapkávaná káva v modernom šate

Kedysi obľúbená v domácnostiach, dnes nechýba v žiadnej dobrej kaviarni. Batch brew je typ staršej filtrovanej kávy, ktorej popularita spočíva v jednoduchosti a rýchlosti prípravy. Prečítajte si náš článok a zistite, odkiaľ pochádza, ako sa pripravuje a prečo si práve batch brew zaslúži vašu pozornosť.

19. júl 2024 Recept na rýchly egrešový sirup

Recept na rýchly egrešový sirup

Máte chuť na nápoj, ktorý vás počas horúcich letných dní osvieži a zároveň dodá vášmu telu vitamíny? Vyskúšajte domáci egrešový sirup, ktorý má pozitívne účinky na vaše zdravie, sviežu chuť a jeho príprava nie je vôbec náročná.

12. júl 2024 Recept na kávovú zmrzlinu

Recept na kávovú zmrzlinu

Počas horúcich letných mesiacov, keď hľadáte spôsoby, ako si vychutnať kávu inak než horúcu, je kávová zmrzlina ideálne riešenie. Tento lahodný dezert nie je len osviežujúci, ale vás aj nabudí. Inšpirujte sa naším receptom a vychutnajte si v každej lyžičke intenzívnu chuť kávy.

12. júl 2024 Arabica vs Robusta - Aké sú hlavné rozdiely medzi?

Arabica vs Robusta - Aké sú hlavné rozdiely medzi?

Pri výbere kávy si možno kladiete otázku, či je lepšia arabica alebo robusta. Líšia sa chuťou, arómou a aj pestovaním. Prečítajte si náš článok a zistite, aké sú medzi nimi ďalšie rozdiely.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!