Single origin – B.O.P. pražiareň
Tanzania AA SOUTH 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 25 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Tanzania AA South je spracovaná mokrou cestou a väčšie zrná sú krásne rovnomerné. V chuti má jemné ovocné tóny a lahodné čokoládové zakončenie. Je ľahká a jasná vo vôni so stredným telom.

Tanzánia patrí v Afrike medzi štyroch najväčších producentov kávy. Väčšina kávových plantáží sa nachádza na svahoch pohorí Kilimandžára a Mount Meru v severnej oblasti krajiny. Tieto regióny sú známe svojou vulkanickou pôdou bohatou na živiny, vďaka čomu poskytuje ideálne podmienky na pestovanie kávy.

Začiatky pestovania kávovníka siahajú až do 16. storočia. Legenda hovorí, že už v tomto období v kmeni Haya varili na povzbudenie s rôznymi bylinkami nepražené kávové zrnká, ktoré potom denne žuvali. Okrem toho kávu používali ako platidlo a jej pestovanie bolo prísne kontrolované kmeňovými vodcami. V súčasnosti až 85 % celej produkcie zabezpečujú drobní farmári. Mnohí z nich sú sústredení v miestnych družstvách. Aj naša káva je kontrolovaná združením Kilimanjaro Native Cooperative Union, ktoré dohliada na kvalitu. Zabezpečuje tiež férový predaj, aby farmári dostali za svoju prácu spravodlivo zaplatené.

Tanzánia AA South je pestovaná v tieňoch banánových listov na svahoch Kilimandžára a vrchu Meru, neďaleko hraníc s Keňou. Podobne ako Kolumbia, aj Tanzánia sa vytvorila na triedenie a označovanie veľkostí zŕn vlastný systém. AA označuje najväčšie vypestované zrná. Naša káva pochádza z kávovníkov odrody Bourbon a Kent, ktoré sú pestované vo výživnej vulkanickej pôde vo výške okolo 1 700 m n. m. Zaujíma vás, ako pražíme kávu? Prečítajte si náš blog.

Oblasť Tanzánia
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Tanzánia
Krajina pôvodu
Tanzánia

Najnovšie z blogu

9. apríl 2024 Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Pripravte si nadýchané lievance z celozrnnej múky, ktorých jemne orieškovú chuť dopĺňa lahodný a povzbudzujúci mocha sirup.

3. apríl 2024 Chcete obmedziť pitie kávy v tehotenstve? Zistite, čím ju môžete nahradiť

Chcete obmedziť pitie kávy v tehotenstve? Zistite, čím ju môžete nahradiť

Názory na pitie kávy v tehotenstve sa líšia. Niektorí ľudia hovoria, že šálka kávy denne vám nezaškodí, iní zase tvrdia že by ste ju nemali piť vôbec.

28. marec 2024 Recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý sa vám rozplynie na jazyku

Recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý sa vám rozplynie na jazyku

Máte chuť na sladký a zároveň krehký zákusok, ktorý sa vo vašich ústach roztopí? Vyskúšajte náš recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý je vynikajúci k posedeniu s priateľmi alebo len tak ku dobrej šálke kávy či čaju.

6. marec 2024 Specialty coffee: Čo sú kávové vlny a ktorej vďačíme za vznik?

Specialty coffee: Čo sú kávové vlny a ktorej vďačíme za vznik?

Vývoj kávovej kultúry môžeme popísať cez „vlny“, ktoré odrážajú aktuálne spoločenské nastavenie vo svete. Viete, ktorej môžeme vďačiť za specialty coffee a čo vlastne znamenajú? Prečítajte si v našom blogu.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!