SOB Single origin blend – B.O.P. pražiareň
Espresso Brazil blend 1kg


23,90 € 23,90 €/kg 19,9167 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 1000 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

ESPRESSO BRAZIL BLEND je perfektné typické espresso, ktoré jednoducho funguje. Je určené pre tých, ktorí majú radi klasiku, bez toho, aby sa uberali v kvalite. Espresso z tejto kávy je plné, bohaté v chuti s primeranou aciditou, ktorá harmonicky dopĺňa celkový zážitok.

ESPRESSO BRAZIL BLEND je z našej edície káv B.O.P. OFFICE COFFEE vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu kávy. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja. Presne ako napovedá názov, ide o blend tvorený iba z brazílskej kávy. Brazília má tú najlepšiu kávu, ktorá sa hodí na espresso, preto sme to nekomplikovali a ostali len pri Brazílii. Brazília je najväčší pestovateľ kávy na svete a nie náhodou. Má podmienky, ktoré nemá takmer nikto a dokážu pestovať kávu efektívne, pričom majú v pestovaní mimoriadne bohaté skúsenosti. Až 40% svetovej produkcie predstavuje káva z Brazílie, čo znamená, že vypestuje 3,7 milióna ton kávy ročne. Brazília pestuje takmer všetko od robusty po arabiku a od lacných káv až po tie najdrahšie. Najdôležitejšie oblasti pestovania sú Espirito Santo, Sao Paulo, Minas Gerais a Bahia. Káva sa pestuje najčastejšie na veľkých farmách, čo je možné aj vďaka tomu, že oblasti pestovania sú relatívne rovinaté.

Naša káva je z oblasti Mogiana z farmy Paraizinho Estate, ktorá bola založená v roku 1960. Na tejto farme rastú kávovníky v nadmorskej výške 900 až 1100 m n.m.. Naša zmes Brazil blend je tvorená z odrôd Mundo Novo, Icatu a Yellow Catuai, pričom zrnká sú spracované suchou cestou.

Celkový výsledok je, že zmes ESPRESSO BRAZIL BLEND je super vhodná na prípravu espressa a mimoriadne dobre sa dá pripraviť aj z automatického kávovaru.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť 100 % Brazília
Spracovanie natural
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Brazília
Krajina pôvodu
Brazília

Najnovšie z blogu

13. jún 2024 Recept na kávovú penu

Recept na kávovú penu

Máte chuť na niečo nadýchané a zároveň povzbudzujúce? Pripravte si podľa nášho receptu nadýchanú kávovú penu, dodajte si energiu a ulahoďte svojim chuťovým pohárikom.

11. jún 2024 Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Kávová granola je nielen pre milovníkov kávy, ale aj pre tých, ktorí túžia po sladkom začiatku dňa. Neváhajte a pridajte do svojho jedálnička nový recept, ktorým dodáte svojim raňajkám nový nádych.

11. jún 2024 Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Príprava domáceho kávového likéru je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vlastný lahodný nápoj, ktorý môžete podávať pri rôznych príležitostiach či ho darovať ako originálny darček. Ponúkame vám osvedčený recept, ktorý hravo zvládnete.

5. jún 2024 Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Espresso tonic je osviežujúci nápoj, ktorý spája intenzívnu chuť kávy s bublinkovou sviežosťou toniku. Táto nezvyčajná kombinácia vytvára zaujímavý chuťový zážitok, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť aj doma? Inšpirujte sa naším jednoduchým receptom.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!