Single origin – B.O.P. pražiareň
Espresso Brazil blend 1 kg


23,90 € 23,90 €/kg 19,9167 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 1000 g
Dostupnosť: 24 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

ESPRESSO BRAZIL BLEND je perfektné typické espresso, ktoré jednoducho funguje. Je určené pre tých, ktorí majú radi klasiku, bez toho, aby sa uberali v kvalite. Espresso z tejto kávy je plné, bohaté v chuti s primeranou aciditou, ktorá harmonicky dopĺňa celkový zážitok.

ESPRESSO BRAZIL BLEND je z našej edície káv B.O.P. OFFICE COFFEE vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu kávy. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja. Presne ako napovedá názov, ide o blend tvorený iba z brazílskej kávy. Brazília má tú najlepšiu kávu, ktorá sa hodí na espresso, preto sme to nekomplikovali a ostali len pri Brazílii. Brazília je najväčší pestovateľ kávy na svete a nie náhodou. Má podmienky, ktoré nemá takmer nikto a dokážu pestovať kávu efektívne, pričom majú v pestovaní mimoriadne bohaté skúsenosti. Až 40% svetovej produkcie predstavuje káva z Brazílie, čo znamená, že vypestuje 3,7 milióna ton kávy ročne. Brazília pestuje takmer všetko od robusty po arabiku a od lacných káv až po tie najdrahšie. Najdôležitejšie oblasti pestovania sú Espirito Santo, Sao Paulo, Minas Gerais a Bahia. Káva sa pestuje najčastejšie na veľkých farmách, čo je možné aj vďaka tomu, že oblasti pestovania sú relatívne rovinaté.

Naša káva je z oblasti Mogiana z farmy Paraizinho Estate, ktorá bola založená v roku 1960. Na tejto farme rastú kávovníky v nadmorskej výške 900 až 1100 m n.m.. Naša zmes Brazil blend je tvorená z odrôd Mundo Novo, Icatu a Yellow Catuai, pričom zrnká sú spracované suchou cestou.

Celkový výsledok je, že zmes ESPRESSO BRAZIL BLEND je super vhodná na prípravu espressa a mimoriadne dobre sa dá pripraviť aj z automatického kávovaru.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť 100 % Brazília
Spracovanie natural
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Brazília
Krajina pôvodu
Brazília

Najnovšie z blogu

14. september 2023 Recept na lahodný bazový džem z plodov

Recept na lahodný bazový džem z plodov

Voňavé kvety bazy čiernej sa s veľkou obľubou používajú na prípravu sirupov. Vedeli ste však, že okrem kvetov z nej viete použiť aj jej plody?

5. september 2023 Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Recept na pravý anglický čaj s mliekom: Obľúbený nápoj britskej šľachty

Ak ste boli na výlete vo Veľkej Británii, určite ste sa stretli so zvykom pitia čaju o piatej. Ak nie, minimálne ste už o ňom počuli. Chceli by ste si takýto čajový „dýchánek“ pripraviť aj doma?

15. august 2023 Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva: Čo to je a ako sa hodnotí jej kvalita?

Výberová káva patrí medzi to najlepšie, čo nám kávový svet ponúka. Existovať môže len vďaka odhodlaniu farmárov, pražičov a baristov, pre ktorých je jej kvalita najvyššou prioritou.

10. august 2023 Recept na domáci višňový sirup

Recept na domáci višňový sirup

Hoci višne nie sú také populárne ako čerešne, takisto obsahujú veľa prospešných látok, pre ktoré by ste ich nemali zavrhnúť. Napríklad vitamín A, C či dokonca melatonín.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 20 € (Akcia platí do 9.10.2023)

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!