SOB Single origin blend – B.O.P. pražiareň
Espresso Brazil blend 1kg


23,90 € 23,90 €/kg 19,9167 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 1000 g
Dostupnosť: 15 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

ESPRESSO BRAZIL BLEND je perfektné typické espresso, ktoré jednoducho funguje. Je určené pre tých, ktorí majú radi klasiku, bez toho, aby sa uberali v kvalite. Espresso z tejto kávy je plné, bohaté v chuti s primeranou aciditou, ktorá harmonicky dopĺňa celkový zážitok.

ESPRESSO BRAZIL BLEND je z našej edície káv B.O.P. OFFICE COFFEE vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu kávy. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja. Presne ako napovedá názov, ide o blend tvorený iba z brazílskej kávy. Brazília má tú najlepšiu kávu, ktorá sa hodí na espresso, preto sme to nekomplikovali a ostali len pri Brazílii. Brazília je najväčší pestovateľ kávy na svete a nie náhodou. Má podmienky, ktoré nemá takmer nikto a dokážu pestovať kávu efektívne, pričom majú v pestovaní mimoriadne bohaté skúsenosti. Až 40% svetovej produkcie predstavuje káva z Brazílie, čo znamená, že vypestuje 3,7 milióna ton kávy ročne. Brazília pestuje takmer všetko od robusty po arabiku a od lacných káv až po tie najdrahšie. Najdôležitejšie oblasti pestovania sú Espirito Santo, Sao Paulo, Minas Gerais a Bahia. Káva sa pestuje najčastejšie na veľkých farmách, čo je možné aj vďaka tomu, že oblasti pestovania sú relatívne rovinaté.

Naša káva je z oblasti Mogiana z farmy Paraizinho Estate, ktorá bola založená v roku 1960. Na tejto farme rastú kávovníky v nadmorskej výške 900 až 1100 m n.m.. Naša zmes Brazil blend je tvorená z odrôd Mundo Novo, Icatu a Yellow Catuai, pričom zrnká sú spracované suchou cestou.

Celkový výsledok je, že zmes ESPRESSO BRAZIL BLEND je super vhodná na prípravu espressa a mimoriadne dobre sa dá pripraviť aj z automatického kávovaru.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť 100 % Brazília
Spracovanie natural
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Brazília
Krajina pôvodu
Brazília

Najnovšie z blogu

13. február 2024 Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Či ste sa rozhodli nejesť živočíšne výrobky z vlastného presvedčenia, alebo pre niektoré potravinové alergie, nemusíte sa vzdávať obľúbených tradičných maškŕt. Vyskúšajte náš recept na vegánske tiramisu, ktoré vás prekvapí svojou jedinečnou chuťou.

31. január 2024 Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Pred 10. rokmi zažila zelená káva svoj najväčší rozmach a odvtedy o nej ako o zázraku na chudnutie počujeme stále. Prečítajte si v našom článku, čo je zelená káva a aké látky obsahuje. Je pre nás naozaj taká dobrá?

30. január 2024 Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Nádchovník sa stáva pre svoju nenáročnosť čoraz obľúbenejšiou liečivou rastlinou. Prečítajte si náš článok a zistite, aké benefity nám prináša, čo obsahuje, alebo ako sa pestuje. Okrem toho sa môžete inšpirovať aj jednoduchým receptom na chutný čaj z nádchovníka, ktorý je nenáročný na prípravu.

16. január 2024 Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Obsah kofeínu nie je to jediné, na čo by ste pri káve mali dávať pozor. Prečítajte si náš článok a zistite, čo robiť, aby ste si udržali vašu kávu čerstvú čo najdlhšie.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!