Single origin – B.O.P. pražiareň
Colombia Excelso 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 13 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Kolumbijská káva je jedna z najlepšie chuťovo vyvážených káv. Naša káva Colombia Excelso má stredne veľké zrno, ktoré pražíme na espresso. Vďaka mokrému spracovaniu je jej chuť mimoriadne lahodná a jemná, s príjemnou aciditou v šálke.

Kolumbia je po Brazílii druhým najväčším producentom kávy vo svete. A to aj vďaka svojej geografickej polohe v oblasti okolo rovníka a hornatej krajine, ktorá poskytuje ideálne podmienky na jej pestovanie. Patrí tiež medzi kávové veľmoci, o čom svedčí aj to, že sa pestovaniu kávy venuje až 540 000 rodín. Prevažná väčšina navyše žije na malých a lokálnych farmách, kde kávu zbierajú ručne. Vďaka ich poctivej práci tak colombia excelso dosahuje vysokú kvalitu, ktorú tiež prísne stráži úrad Federación Nacional de Cafeteros de Colombia.

Káva sa v Kolumbii pestuje naprieč celou krajinou, preto sú jej oblasti rozdelené na sever, centrum a juh. Je hornatá, preto sa káva pestuje v ideálnych výškach od 1 200 m n. m. až po 1 800 m n. m.

Zatiaľ čo sa zrná zo severnej časti krajiny vyznačujú horkosladkou čokoládovou chuťou, káva z juhu prekypuje citrusovými a sladkými tónmi s miernou kyslosťou. Chuťový profil kávových zŕn zo strednej oblasti sa zase vyznačuje kvetinovými až ovocnými tónmi s miernou kyslosťou. V Kolumbii sa pestuje viacero odrôd arabiky, medzi najčastejšie patrí Caturra, Typica a Castillo. Nájdete tam však aj odrody ako Geisha, Bourbon či Maragogype.

Kolumbijská káva sa pred odoslaním triedi podľa veľkosti zŕn na colombia excelso a colombia supreme. Toto pomenovanie nesúvisí s jej kvalitou a ani odrodou. Obidve veľkosti totiž môžete získať z jedného kríka. Vďaka takémuto rozdeleniu však docielime rovnomerné praženie, pretože aj nepatrné rozdielne veľkosti ovplyvnia konzistentnosť praženia.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako pražíme kávu, prečítajte si náš blog.

Oblasť Kolumbia
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Kolumbia
Krajina pôvodu
Kolumbia

Najnovšie z blogu

11. jún 2024 Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Kávová granola je nielen pre milovníkov kávy, ale aj pre tých, ktorí túžia po sladkom začiatku dňa. Neváhajte a pridajte do svojho jedálnička nový recept, ktorým dodáte svojim raňajkám nový nádych.

11. jún 2024 Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Príprava domáceho kávového likéru je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vlastný lahodný nápoj, ktorý môžete podávať pri rôznych príležitostiach či ho darovať ako originálny darček. Ponúkame vám osvedčený recept, ktorý hravo zvládnete.

5. jún 2024 Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Espresso tonic je osviežujúci nápoj, ktorý spája intenzívnu chuť kávy s bublinkovou sviežosťou toniku. Táto nezvyčajná kombinácia vytvára zaujímavý chuťový zážitok, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť aj doma? Inšpirujte sa naším jednoduchým receptom.

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!