Single origin – B.O.P. pražiareň
Colombia Excelso 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 19 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Kolumbijská káva je jedna z najlepšie chuťovo vyvážených káv. Naša káva Colombia Excelso má stredne veľké zrno, ktoré pražíme na espresso. Vďaka mokrému spracovaniu je jej chuť mimoriadne lahodná a jemná, s príjemnou aciditou v šálke.

Kolumbia je po Brazílii druhým najväčším producentom kávy vo svete. A to aj vďaka svojej geografickej polohe v oblasti okolo rovníka a hornatej krajine, ktorá poskytuje ideálne podmienky na jej pestovanie. Patrí tiež medzi kávové veľmoci, o čom svedčí aj to, že sa pestovaniu kávy venuje až 540 000 rodín. Prevažná väčšina navyše žije na malých a lokálnych farmách, kde kávu zbierajú ručne. Vďaka ich poctivej práci tak colombia excelso dosahuje vysokú kvalitu, ktorú tiež prísne stráži úrad Federación Nacional de Cafeteros de Colombia.

Káva sa v Kolumbii pestuje naprieč celou krajinou, preto sú jej oblasti rozdelené na sever, centrum a juh. Je hornatá, preto sa káva pestuje v ideálnych výškach od 1 200 m n. m. až po 1 800 m n. m.

Zatiaľ čo sa zrná zo severnej časti krajiny vyznačujú horkosladkou čokoládovou chuťou, káva z juhu prekypuje citrusovými a sladkými tónmi s miernou kyslosťou. Chuťový profil kávových zŕn zo strednej oblasti sa zase vyznačuje kvetinovými až ovocnými tónmi s miernou kyslosťou. V Kolumbii sa pestuje viacero odrôd arabiky, medzi najčastejšie patrí Caturra, Typica a Castillo. Nájdete tam však aj odrody ako Geisha, Bourbon či Maragogype.

Kolumbijská káva sa pred odoslaním triedi podľa veľkosti zŕn na colombia excelso a colombia supreme. Toto pomenovanie nesúvisí s jej kvalitou a ani odrodou. Obidve veľkosti totiž môžete získať z jedného kríka. Vďaka takémuto rozdeleniu však docielime rovnomerné praženie, pretože aj nepatrné rozdielne veľkosti ovplyvnia konzistentnosť praženia.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako pražíme kávu, prečítajte si náš blog.

Oblasť Kolumbia
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Kolumbia
Krajina pôvodu
Kolumbia

Najnovšie z blogu

13. február 2024 Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Recept na chutné vegánske tiramisu, ktoré si zamilujete

Či ste sa rozhodli nejesť živočíšne výrobky z vlastného presvedčenia, alebo pre niektoré potravinové alergie, nemusíte sa vzdávať obľúbených tradičných maškŕt. Vyskúšajte náš recept na vegánske tiramisu, ktoré vás prekvapí svojou jedinečnou chuťou.

31. január 2024 Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Zelená káva: Ako účinkuje na naše telo a je pre nás prospešná?

Pred 10. rokmi zažila zelená káva svoj najväčší rozmach a odvtedy o nej ako o zázraku na chudnutie počujeme stále. Prečítajte si v našom článku, čo je zelená káva a aké látky obsahuje. Je pre nás naozaj taká dobrá?

30. január 2024 Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Recept na čaj z nádchovníka: Zázračná rastlina, ktorú si ľahko vypestujete aj doma

Nádchovník sa stáva pre svoju nenáročnosť čoraz obľúbenejšiou liečivou rastlinou. Prečítajte si náš článok a zistite, aké benefity nám prináša, čo obsahuje, alebo ako sa pestuje. Okrem toho sa môžete inšpirovať aj jednoduchým receptom na chutný čaj z nádchovníka, ktorý je nenáročný na prípravu.

16. január 2024 Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Správne skladovanie kávy: Ako zabezpečiť, aby bola čerstvá čo najdlhšie?

Obsah kofeínu nie je to jediné, na čo by ste pri káve mali dávať pozor. Prečítajte si náš článok a zistite, čo robiť, aby ste si udržali vašu kávu čerstvú čo najdlhšie.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!