Single origin – B.O.P. pražiareň
India Plantation A 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 15 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

India Plantation A je spracovaná mokrou cestou a zrnká sú rovnomerne veľké, strednej veľkosti. Chuť tejto kávy je príjemne korenistá, s tónmi orieškov a mohutným telom. Acidita je primeraná, čo je typické pre indické kávy. Vďaka tomu je ideálna na prípravu espressa a nápojov, ktoré sú z neho pripravované.

Legenda hovorí, že kávu do Indie z Jemenu tajne prepašoval sufijský mních Baba Budan, ktorý priniesol presne sedem zŕn. Zasadil ich v horách Chandra Dona, ktoré neskôr premenovali na Baba Budan giri. Stadiaľ sa pestovanie kávovníka rozšírilo do ďalších oblastí.

Single origin India Plantation A pochádza z oblasti štátu Karnataka, čo dnes predstavuje najdôležitejšiu oblasť pre pestovanie kávovníka. Zaujímavosťou je, že Indii nestačí produkcia na vlastnú spotrebu a dokonca musí kávu aj dovážať. Zber prebieha v mesiacoch november a február a káva sa pestuje vo výške od 700 do 1 200 m n. m. Vykonávajú ho najčastejšie členovia rodiny, ktorým farma patrí.

Naša káva pochádza z odrody Kent a Catimor. Odroda Kent sa v Indii pestuje už od 30. rokov 20. storočia a vyznačuje sa vyváženou jemnou kyslosťou. Catimor zase patrí medzi odolnejšie kávovníky, ktoré mávajú výdatnú úrodu. Táto odroda vznikla v laboratóriu krížením Timor Hybridu a Caturry a nie v prírode.

Oblasť India
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
India
Krajina pôvodu
India

Najnovšie z blogu

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

23. apríl 2024 Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Zachutil vám banánový chlieb a hľadáte podobný typ sladkej dobroty? Inšpirujte sa naším receptom na chutné orieškovo-čokoládové mini chlebíky, ktoré si zamilujete.

22. apríl 2024 Recept na svieži rebarborový sirup

Recept na svieži rebarborový sirup

Rebarbora je nenápadná rastlina, ktorá je však pre naše telo veľmi prospešná. Obsahuje totiž veľké množstvo minerálov a vitamínov. Jej silu poznali aj naše staré mamy, preto ju veľmi radi pridávali do rôznych múčnikov.

9. apríl 2024 Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Pripravte si nadýchané lievance z celozrnnej múky, ktorých jemne orieškovú chuť dopĺňa lahodný a povzbudzujúci mocha sirup.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!