Single origin – B.O.P. pražiareň
Kenya AB washed 250 g


8,20 € 32,80 €/kg 6,8333 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Keňa má rovnako ako Etiópia veľmi bohatý príbeh pestovania kávy. Pôvodné kultivary kávovníka boli dovezené do Kene cez južný Jemen. Žiadna iná krajina vo svete nepestuje kávovníky tak dôsledne ako Keňa. Všetku úrodu zelenej kávy kontroluje štátna spoločnosť Coffee Board of Kenya. Táto spoločnosť sa stará o analýzu zrna, hodnotenie, ale tiež sprostredkúva ďalší predaj.

Kávovníkové plantáže sa nachádzajú najmä okolo pohoria Mount Kenya. Najznámejšie oblasti sú Kisi, Nyanza, Bungoma, Nakuru. V prevažnej miere sa pestuje arabika, a to v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n.m..Káva je pestovaná najmä malými farmármi, ktorí majú v priemere okolo 200 stromov.

V Keni sa pestuje niekoľko odrôd, ale najznámejšie sú SL 34 a 28, Ruiru 11 a Batian. Práve odrody tvoria základ pre našu kávu. My pražíme Kenyu na espresso. V našej kategórii single origin ide určite o najzaujímavejšiu kávu. Keňská káva sa považuje za jednu z najlepších na svete, čomu často zodpovedá aj cena.

Neoddeliteľnou súčasťou kultúry Kene je etnická skupina Maasaiov. Dokonca ich štít sa nachádza vo vlajke Kenye. Symbolicky sme týchto hrdých ľudí pridali aj na náš obal.

V chuti je lahodná, ovocná, s chutnou cremou a pritom mimoriadne vyvážená. Okrem espressa je vhodná aj na alternatívne prípravy.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Kenya
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Keňa
Krajina pôvodu
Keňa

Najnovšie z blogu

11. jún 2024 Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Recept na kávovú granolu, ktorá stojí za vyskúšanie

Kávová granola je nielen pre milovníkov kávy, ale aj pre tých, ktorí túžia po sladkom začiatku dňa. Neváhajte a pridajte do svojho jedálnička nový recept, ktorým dodáte svojim raňajkám nový nádych.

11. jún 2024 Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Jednoduchý recept na domáci kávový likér

Príprava domáceho kávového likéru je skvelý spôsob, ako si vytvoriť vlastný lahodný nápoj, ktorý môžete podávať pri rôznych príležitostiach či ho darovať ako originálny darček. Ponúkame vám osvedčený recept, ktorý hravo zvládnete.

5. jún 2024 Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Ako pripraviť espresso tonic a prečo ho musíte vyskúšať aj vy?

Espresso tonic je osviežujúci nápoj, ktorý spája intenzívnu chuť kávy s bublinkovou sviežosťou toniku. Táto nezvyčajná kombinácia vytvára zaujímavý chuťový zážitok, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Chcete vedieť, ako si ho pripraviť aj doma? Inšpirujte sa naším jednoduchým receptom.

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!