Single origin - zrnková – B.O.P. pražiareň
Kenya AB washed


8,20 € 32,80 €/kg 6,8333 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 32 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Keňa má rovnako ako Etiópia veľmi bohatý príbeh pestovania kávy. Pôvodné kultivary kávovníka boli dovezené do Kene cez južný Jemen. Žiadna iná krajina vo svete nepestuje kávovníky tak dôsledne ako Keňa. Všetku úrodu zelenej kávy kontroluje štátna spoločnosť Coffee Board of Kenya. Táto spoločnosť sa stará o analýzu zrna, hodnotenie, ale tiež sprostredkúva ďalší predaj.

Kávovníkové plantáže sa nachádzajú najmä okolo pohoria Mount Kenya. Najznámejšie oblasti sú Kisi, Nyanza, Bungoma, Nakuru. V prevažnej miere sa pestuje arabika, a to v nadmorskej výške 1700 až 2200 m n.m.. Káva je pestovaná najmä malými farmármi, ktorí majú v priemere okolo 200 stromov.

V Keni sa pestuje niekoľko odrôd, ale najznámejšie sú SL 34 a 28, Ruiru 11 a Batian. Práve odrody tvoria základ pre našu kávu. My pražíme Kenyu na espresso. V našej kategórii single origin ide určite o najzaujímavejšiu kávu. Keňská káva sa považuje za jednu z najlepších na svete, čomu často zodpovedá aj cena.

Neoddeliteľnou súčasťou kultúry Kene je etnická skupina Maasaiov. Dokonca ich štít sa nachádza vo vlajke Kenye. Symbolicky sme týchto hrdých ľudí pridali aj na náš obal.

V chuti je lahodná, ovocná, s chutnou cremou a pritom mimoriadne vyvážená. Okrem espressa je vhodná aj na alternatívne prípravy.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť Kenya
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Keňa
Krajina pôvodu
Keňa

Najnovšie z blogu

11. máj 2023 Recept na vynikajúci domáci vaječný likér zo Salka

Recept na vynikajúci domáci vaječný likér zo Salka

Vaječný likér patrí medzi klasické nápoje na nejednom sviatočnom stole. Hoci si ho viete kúpiť v obchode, najlepší vaječný likér bude aj tak ten, ktorý si sami urobíte.

4. máj 2023 Viete, odkiaľ pochádza káva?

Viete, odkiaľ pochádza káva?

Nápoj s povzbudzujúcim účinkom je dnes rozšírený po celom svete. Odkiaľ však káva pochádza a kto prvý prišiel na to, že „robí zázraky“?

12. apríl 2023 Recept na domáce horúce jabĺčko

Recept na domáce horúce jabĺčko

Počas chladných dní padne vhod sa zahriať zdravým a teplým nápojom. Okrem lahodnej šálky čaju či kávy skúste aj menej tradičnú možnosť. Pripravte si chutné domáce horúce jabĺčko.

3. apríl 2023 Ako vybrať správny mlynček na kávu?

Ako vybrať správny mlynček na kávu?

Prečítajte si, ako vybrať kávový mlynček tak, aby ste s pripraveným nápojom ulahodili aj tomu najnáročnejšiemu kávičkárovi.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!