Single origin – zrnková – B.O.P. pražiareň
Papua New Guinea 250 g


7,20 € 28,80 €/kg 6,0000 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - pražená zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: produkt nie je dostupný
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

Pôvod privezenia kávy na ostrovný štát Papua Nová Guinea, ktorý sa nachádza neďaleko Austrálie, je nejasný. Najznámejšia legenda hovorí, že ju koncom 19. storočia počas kolonizácie priniesli nemeckí osadníci. Prvé oficiálne zdokumentované pestovanie kávovníkov však bolo až v 20. rokoch 20. storočia.

Naša káva, ktorá je známa aj ako PNG, sa pestuje na východnej polovici ostrova Novej Guinei, presne na sever od Austrálie. Väčšina kávových plantáží sa nachádza hlboko v pralesoch v nadmorskej výške od 1 500 až 1 800 m n. m., vďaka čomu majú kávovníky ideálne podmienky.

Káva sa pestuje až v 18 z 22 provincií vo viac než 450 000 domácnostiach. Okrem kávy väčšinou pestujú aj iné plodiny, ako sú sladké zemiaky či banány. Viac ako 90 % produkcie pochádza od malých farmárov, ktorí pri pestovaní takmer vôbec nepoužívajú hnojivo ani pesticídy. Medzi najčastejšie odrody patria Bourbon, Jamaica Blue Mountain či Typica.

Na celom ostrove sa nachádzajú vyhasnuté, ale aj činné vulkány. Pôda je tak mimoriadne úrodná a bohatá na živiny. Papua New Guinea – PNG Fino je z odrody Typica a je spracovaná mokrou cestou so stredne veľkými zrnami. Jej chuť je vyvážená s nízkou aciditou a má širokú škálu aróm ‒ od citrusových až po kvetinové tóny. V šálke má dokonalú orieškovú cremu. Je najvhodnejšia na prípravu espressa či jemnejších kávových nápojov ako sú cappuccino či cortado.

Ak vás zaujíma, ako pražíme kávu a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť, prečítajte si náš blog.

Oblasť Papua Nová Guinea
Spracovanie washed
Odroda arabika
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Papua-Nová Guinea
Krajina pôvodu
Papua-Nová Guinea

Najnovšie z blogu

2. máj 2024 Ako správne odvápniť kávovar?

Ako správne odvápniť kávovar?

Každý kávovar sa raz za čas zanesie vodným kameňom. Ten má priamy vplyv na jeho fungovanie, dokonca i na samotnú chuť kávy. Chcete vedieť, ako svoj kávovar najjednoduchšie odvápniť? Prečítajte si náš článok s praktickými tipmi.

23. apríl 2024 Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Recept na šťavnaté orieškovo-čokoládové mini chlebíky

Zachutil vám banánový chlieb a hľadáte podobný typ sladkej dobroty? Inšpirujte sa naším receptom na chutné orieškovo-čokoládové mini chlebíky, ktoré si zamilujete.

22. apríl 2024 Recept na svieži rebarborový sirup

Recept na svieži rebarborový sirup

Rebarbora je nenápadná rastlina, ktorá je však pre naše telo veľmi prospešná. Obsahuje totiž veľké množstvo minerálov a vitamínov. Jej silu poznali aj naše staré mamy, preto ju veľmi radi pridávali do rôznych múčnikov.

9. apríl 2024 Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Pripravte si nadýchané lievance z celozrnnej múky, ktorých jemne orieškovú chuť dopĺňa lahodný a povzbudzujúci mocha sirup.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!