SOB Single origin blend – B.O.P. pražiareň
Espresso Brazil blend 250 g


7,30 € 29,20 €/kg 6,0833 € bez DPH


Obsah balenia: 100 % arabika - zrnková káva
Hmotnosť: 250 g
Dostupnosť: 5 ks na sklade
Vyrobené na Slovensku. Baliarne obchodu, a.s. Poprad, Hraničná 664/16, 058 01 Poprad

ESPRESSO BRAZIL BLEND je perfektné typické espresso, ktoré jednoducho funguje. Je určené pre tých, ktorí majú radi klasiku, bez toho, aby sa uberali v kvalite. Espresso z tejto kávy je plné, bohaté v chuti s primeranou aciditou, ktorá harmonicky dopĺňa celkový zážitok.

ESPRESSO BRAZIL BLEND je z našej edície káv B.O.P. Pražiarne vhodných do kancelárií firiem, kaviarní alebo domácností. Dobre sa pripravuje v automatických kávovaroch, pričom len na Vás záleží ako kávovar nastavíte. Malými zmenami sa dá docieliť, že káva zmohutnie alebo sa zjemní. Všetko je v nastavení Vášho stroja. Presne ako napovedá názov, ide o blend tvorený iba z brazílskej kávy. Brazília má tú najlepšiu kávu, ktorá sa hodí na espresso, preto sme to nekomplikovali a ostali len pri Brazílii. Brazília je najväčší pestovateľ kávy na svete a nie náhodou. Má podmienky, ktoré nemá takmer nikto a dokážu pestovať kávu efektívne, pričom majú v pestovaní mimoriadne bohaté skúsenosti. Až 40% svetovej produkcie predstavuje káva z Brazílie, čo znamená, že vypestuje 3,7 milióna ton kávy ročne. Brazília pestuje takmer všetko od robusty po arabiku a od lacných káv až po tie najdrahšie. Najdôležitejšie oblasti pestovania sú Espirito Santo, Sao Paulo, Minas Gerais a Bahia. Káva sa pestuje najčastejšie na veľkých farmách, čo je možné aj vďaka tomu, že oblasti pestovania sú relatívne rovinaté.

Naša káva je z oblasti Mogiana z farmy Paraizinho Estate, ktorá bola založená v roku 1960. Na tejto farme rastú kávovníky v nadmorskej výške 900 až 1100 m n.m.. Naša zmes Brazil blend je tvorená z odrôd Mundo Novo, Icatu a Yellow Catuai, pričom zrnká sú spracované suchou cestou.

Celkový výsledok je, že zmes ESPRESSO BRAZIL BLEND je super vhodná na prípravu espressa a mimoriadne dobre sa dá pripraviť aj z automatického kávovaru.

V našom blogu o pražení kávy sa dozviete viac o tom, ako ju u nás pražíme a čo ovplyvňuje jej výslednú chuť.

Oblasť 100 % Brazília
Spracovanie natural
Odroda arabica coffee
Praženie espresso
Intenzita
Acidita

Spôsob prípravy a pôvod

Single Origin Blend
Espresso kávovar Moka kávovar French press Filter Chemex
Táto káva je predurčená na použitie typu:
espresso kávovar.
Brazília
Krajina pôvodu
Brazília

Najnovšie z blogu

9. apríl 2024 Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Recept na nadýchané lievance s mocha sirupom

Pripravte si nadýchané lievance z celozrnnej múky, ktorých jemne orieškovú chuť dopĺňa lahodný a povzbudzujúci mocha sirup.

3. apríl 2024 Chcete obmedziť pitie kávy v tehotenstve? Zistite, čím ju môžete nahradiť

Chcete obmedziť pitie kávy v tehotenstve? Zistite, čím ju môžete nahradiť

Názory na pitie kávy v tehotenstve sa líšia. Niektorí ľudia hovoria, že šálka kávy denne vám nezaškodí, iní zase tvrdia že by ste ju nemali piť vôbec.

28. marec 2024 Recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý sa vám rozplynie na jazyku

Recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý sa vám rozplynie na jazyku

Máte chuť na sladký a zároveň krehký zákusok, ktorý sa vo vašich ústach roztopí? Vyskúšajte náš recept na čokoládovo-kávový koláč, ktorý je vynikajúci k posedeniu s priateľmi alebo len tak ku dobrej šálke kávy či čaju.

6. marec 2024 Specialty coffee: Čo sú kávové vlny a ktorej vďačíme za vznik?

Specialty coffee: Čo sú kávové vlny a ktorej vďačíme za vznik?

Vývoj kávovej kultúry môžeme popísať cez „vlny“, ktoré odrážajú aktuálne spoločenské nastavenie vo svete. Viete, ktorej môžeme vďačiť za specialty coffee a čo vlastne znamenajú? Prečítajte si v našom blogu.

Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!