filter icon FILTER
Nakazte sa jesennou náladou

Nakazte sa jesennou náladou


Rakytníkový wellness čaj v kombinácii so šípkami a jemne pálivým zázvorom je ako stvorený do sychravého jesenného obdobia. Jeho chuť je veľmi vyvážená.

Tieto malé oranžové bobuľky nazývané rakytník rešetliakovitý sú doslova nabité obrovským množstvom vitamínov a biologicky aktívnych látok so širokospektrálnymi účinkami na zdravie človeka. Nachádza sa v nich rakytníkový olej, ktorý patrí k najbohatším zdrojom karoténu a má vysoký obsah vitamínu E. Rakytník je ker, ktorý pochádza z Ázie, kde ho oddávna využívali v tradičnej medicíne, rozšíril sa však po celej Európe a darí sa mu aj v našich podmienkach.

Rakytníkový wellness čaj

V ľudovom liečiteľtve sa používajú preventívne ako ochrana pred infekciami a v čase rekonvalescencie. Účinné látky posilňujú imunitu, zrak, pôsobia proti skleróze a spomaľujú proces starnutia.

Nakazte sa jesennou náladou

Popradský čaj Rakytník môžeme zaradiť medzi sladšie ovocné čaje. Jeho chuť a vôňa je prirodzene sladká z jablčnej dužiny, ibišteka, malín, černicového listu a z arónie. Mierne kyslú príchuť čaju dodáva rakytník a dokonalý pôžitok uzatvárajú šípky.

Popradský čaj Rakytník

Nájsť si divoké prístrešie uprostred lesa nedá až tak veľmi zabrať. Potom stačí už len urobiť si svoje pohodlné miesto na vychutnanie úžasnej atmosféry lesa s horúcou šálkou čaju v ruke.

Po tomto zážitku nám dáte určite za pravdu, že čaj ste si vychutnali v objatí prírody tak, ako nikdy predtým.

Nakazte sa jesennou náladou

Liečivé účinky a využitie rakytníkového čaju, oleju či sirupu nájdete v článku o rakytníku rašetliakovom.

Spoznajte svet kávy a čaju

Newsletter

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

Chcem sa prihlásiť
Doprava na Slovensko zdarma Doprava na Slovensko zdarma pri nákupe nad 49 €

Newsletter Popradské

plný čajových receptov, kávových špecialít a noviniek zo sveta Popradské!

To chcem!